Stöd när du vill starta företag eller flytta en befintlig verksamhet

Har ni funderingar på att starta företag eller flytta en befintlig verksamhet till vår region. Då kan näringslivskontoren i respektive kommun hjälpa dig. Vi erbjuder behovsanpassat stöd och kompetens till alla som vill bli företagare, alla med en innovativ idé och alla företag som vill utvecklas. Vi har ett brett nätverk både inom regionen och med samverkansparter utanför regionen.

Oss når du enkelt via kontaktuppgifterna nedan. Vi ser framemot att höra av från dig!

Kontakta oss!

Arjeplog
Eva Qvist
+46(0)70-395 67 23
eva.quist@arjeplog.net

Dorotea
Gabriel Holmlund
+46 (0)72-500 58 16
gabriel.holmlund@dorotea.se

Lycksele
Nina Loughlin
+46 (0)70-310 27 87
nina.loughlin@lycksele.se

Malå
Anna-Karin Horney
+46 (0)953-140 76
anna-karin.horney@mala.se

Norsjö

Beatriz Axelsson
+46 (0)72-500 15 30
beatriz.axelsson@norsjo.se

Sorsele
Mathias Bäcklund
+46 (0)70-242 00 92
mathias.backlund@sorsele.se

Storuman
Mona Olovsson
+46 (0)70-547 60 80
mona.olovsson@storuman.se

Hemavan/Tärnaby

Karin Lundberg
+46 (0)73-060 21 37
karin.lundberg@storuman.se

Åsele
Katrin Normark Jonsson
+46 (0)76-136 66 92
katrin.normark-jonsson@asele.se

Vilhelmina

Ulrica Burman
+46 (0)70-343 57 76
ulrica.burman@vilhelmina.se

Innovationsresurs
Annelie Karlsson
+46(0)73-044 37 87
annelie.karlsson@storuman.se

Möjligheternas Region är en satsning för fler och växande företag. Projektet finansieras av de deltagande kommunerna, Europeiska regionala utvecklingsfonden och Region Västerbotten.






[/tabs]
[/panel]

#3e6c06