©Ingrid sjöberg_moveupnorth

Inflyttarservice hjälper dig när du har frågor.

Moveupnorth har kontaktpersoner i nio kommuner, vi svarar mer än gärna på dina frågor och kommer att hjälpa till på bästa sätt. Inflyttningservice hos Moveupnorth finns till för dig, både som privatperson och som företagare vid funderingar kring företagsetablering.

Kontakta oss!

Region 8
Jenny Lundqvist
Koordinator
+46(0)72-525 21 70
Jenny.lundqvist@asele.se

Arjeplog
Fredrik Westerlund
Kommunikatör
+46 (0) 961-143 52
+46 (0) 70-118 71 42
fredrik.westerlund@arjeplog.se

Dorotea
Sara Eliasson
+46 (0) 942–140 00
Kommunikatör
sara.eliasson@dorotea.se

Lycksele
Jessica Tjällman
Kommunikatör
+46 (0) 950 166 91
Jessica.tjallman@lycksele.se

Malå
Anna-Karin Horney
Näringslivschef
+46 (0) 953 140 76
+46 (0) 70 245 56 61
anna-karin.horney@mala.se

Norsjö
Ina Klingstedt
Vik. Kommunikatör
+46 (0) 918 141 21
Ina.klingstedt@norsjo.se

Storuman
Madeleine Rinman
Kommunikatör
+46 (0) 951 140 20
+46 (0) 70 207 95 22
madeleine.rinman@storuman.se

Sorsele
Magnus Öberg
Kommunikatör
+46 (0) 951 140 00

Åsele
Jeanette Olofsson
Projektsamordnare
+46 (0) 941 142 38
+46 (0) 76 764 28 77
Jeanette.olofsson@asele.se

 

Vilhelmina
Emma Eriksson
+46(0) 940 144 99