©Ingrid sjöberg_moveupnorth

Inflyttarservice hjälper dig när du har frågor.

Moveupnorth har kontaktpersoner i nio kommuner, vi svarar mer än gärna på dina frågor och kommer att hjälpa till på bästa sätt. Inflyttningservice hos Moveupnorth finns till för dig, både som privatperson och som företagare vid funderingar kring företagsetablering.

Kontakta oss!

Region 10
Fridha Eriksson Nyström
Koordinator
+46(0)72-525 21 70
fridha.eriksson.nystrom@lycksele.se

Arjeplog
Martin Stråmo
Kommunikatör
+46 (0) 961-141 39
martin.stramo@arjeplog.se

Arvidsjaur
Kent Norberg
Kommunikatör
+46 (0) 960-158 59
kent.norberg@arvidsjaur.se

Dorotea
Sara Eliasson
+46 (0) 942–140 00
Kommunikatör
sara.eliasson@dorotea.se

Lycksele
Jessica Tjällman
Kommunikatör
+46 (0) 950 166 91
Jessica.tjallman@lycksele.se

Malå
Anna-Karin Horney
Näringslivschef
+46 (0) 953 140 76
+46 (0) 70 245 56 61
anna-karin.horney@mala.se

Norsjö
Sofie From
Kommunikatör
+46 (0) 918 141 21
+46 (0) 72 541 20 08
sofie.from@norsjo.se

Storuman
Madeleine Rinman
Kommunikatör
+46 (0) 951 140 20
madeleine.rinman@storuman.se

Sorsele
Magnus Öberg
Kommunikatör
+46 (0) 951 140 00
magnus.oberg@sorsele.se

Åsele
Jeanette Olofsson
Projektsamordnare
+46 (0) 941 142 38
Jeanette.olofsson@asele.se

Vilhelmina
Emma Eriksson
emma.eriksson@vilhelmina.se